Święcenia w Grodzie Maryi

Mamy nowego diakona i prezbitera! W sobotę, 20 maja, w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie miały miejsce kolejne święcenia.Tym razem bracia z prowincji warszawskiej: brat Łukasz Jankowski – święcenia diakonatu oraz diakon Daniel Śliwiński – święcenia prezbiteratu z rąk JE Ks. Bpa Rafała Markowskiego – biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej. Odbyły się one w miejscu szczególnym, zwłaszcza w kontekście obchodzonej 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej. To miejsce zostało przecież specjalnie przeznaczone przez św. Maksymiliana do rozpowszechniania kultu Maryi Niepokalanej, która nam jest bardzo bliska. 

Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że z parafii gdzie znajduje się bazylika pochodzi nowo wyświęcony ojciec Daniel. Dzień później w tym samym miejscu odprawił swoją pierwszą mszę, nazywaną prymicyjną. Ojciec Prowincjał przekazał nam również, że pierwszą placówką, do której uda się neoprezbiter będzie nasza parafia w Skarżysku-Kamiennej. Diakonowi Łukaszowi pozostał natomiast jeszcze jeden semestr studiów, po którym czeka go jeszcze egzamin Ex universa oraz obrona pracy magisterskiej, a po praktykach diakońskich – święcenia w stopniu prezbiteratu.

Otoczmy modlitwą nowo wyświęconych, w poprzednim tygodniu ojców Mateusza, Karola i Bartłomieja oraz w ostatnią niedzielę – Łukasza i Daniela, aby swoją posługę pełnili na wzór Chrystusa przez wstawiennictwo naszej ukochanej Mamy – Niepokalanej.