Mikołaj u Niesłyszących

Comiesięczne spotkanie duszpasterstwa Niesłyszących miało tym razem świąteczny charakter.

Pomimo zielonego koloru w liturgii, który świadczy o okresie zwykłym w ciągu roku, w Polsce tradycyjnie okres radości Bożego Narodzenia trwa do Święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się jak zwykle krótką katechezą. W tym roku prowadzi je br. Kamil podejmując temat modlitwy. Następnie uczestniczymy we Mszy św., którą w całości tłumaczymy na język migowy z pomocą p. Gosi Polańskiej. Odprawia ją dla nas o. Piotr SIelużucki, opiekun naszego duszpasterstwa.

Po Eucharystii zbieramy się w seminaryjnej auli, aby spotkać się „przy kawie i ciastku”. Świąteczną atmosferę ostatniego spotkania podkreślała nie tylko choinka i dzielenie się opłatkiem. Zjawił się także – Święty Mikołaj. Ku naszemu zdziwieniu wraz z nim, zamiast Anioła, pojawił się Diabeł, który chciał zmącić całą radosną aurę. Nie pozwoliliśmy na to, a poskramiając jego niecne plany, przekonaliśmy go do pomocy w rozdawaniu prezentów dzieciom z naszego duszpasterstwa.

Następne spotkanie duszpasterstwa 23 lutego o godz. 10. Od 9.30 istnieje natomiast możliwość spowiedzi w języku migowym. Posługę tą pełni o. Maciej Krzymowski z łagiewnickiego klasztoru.