Śluby wieczyste w Łagiewnikach

      8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, które jest wielkim świętem dla naszego Zakonu, dwaj nasi braci: Mateusz Orłowski i Paweł Romańczuk, złożyli wieczyste śluby zakonne.

       Uroczystość odbyła się we franciszkańskim sanktuarium św. Antoniego w Łodzi o godz. 11.00. Eucharystii przewodniczył o. prowincjał Wiesław Pyzio. Na jego ręce bracia złożyli swoje śluby. W homilii o. Prowincjał wzywał ich, by pamiętali o tym, kim jest osoba konsekrowana.

Konsekrowany Bogu to znaczy cały poświęcony Jemu. Ta osoba nie może być już użyta, przeznaczona do czegoś innego. Cały dla Boga!

Nawiązując do rozpoczętego niedawno roku życia konsekrowanego zaznaczył także, iż ten rok jest nie tylko darem, ale i zadaniem, by przez nieustanne nawracanie stawać się rzeczywiście „świadkami prymatu Boga w życiu”. Uroczystość oprócz zaproszonych gości zgromadziła wielu braci i ojców z naszego zakonu. Obecny był również delegat o. Jana Maciejowskiego, prowincjała gdańskiej prowincji św. Maksymiliana, o. Robert Twardokus.

       Naszych współbraci polecajmy Panu Bogu w swoich modlitwach, by byli wierni złożonym ślubom. Niech Niepokalana ma ich w swojej opiece!