Noc świętych

    Kończy się powoli miesiąc październik. Już nie długo listopad oraz rozpoczynająca ten miesiąc Uroczystość Wszystkich Świętych. By przybliżyć prawdę o świętych obcowaniu Wydział Duszpasterstwa Młodzieży w Łodzi zaprasza do katedry 31 października na godzinę 19.00. Wieczorne spotkanie potrwa około trzech godzin i połączone będzie z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, jak zapowiadają organizatorzy.

     Uroczystości, które będziemy wkrótce obchodzić zawierają w sobie prawdy, które Kościół wyznaje od samego początku – prawdy  świętych obcowania, zmartwychwstania, życia wiecznego. Tymczasem propagowane w wielu miejscach „Helloween” (jako okazja do miłej zabawy) ma wydźwięk skrajnie antychrześcijański. Przypomniał nam o tym pasterz naszej archidiecezji, abp Marek Jędraszewski w swoim liście pasterskim:

Swymi korzeniami „Halloween” sięga do pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Jest zatem świętem z gruntu antychrześcijańskim. Dlatego też osoby prawdziwie wierzące nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy, a rodzice i wychowawcy powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem.

Jako chrześcijanie pamiętajmy o tym i bądźmy dumnie, iż naszym Bogiem jest Bóg Miłości i życia.