Nabór kandydatów

Choć do naszego Zakonu można zgłosić się w każdym czasie, to jednak pod tytułem tej wiadomości kryje się inny rodzaj kandydatów.

Przeżywaliśmy bowiem we środę 3 kwietnia na Mszy świętej o godz. 17:30 w naszej seminaryjnej kaplicy obrzęd kandydatury do diakonatu i prezbiteratu. Trzech naszych braci, którzy złożyli w zeszłym roku śluby wieczyste wyraziło w obecności braci wolę przyjęcia tych święceń, i tym samym służyć nie tylko jako zakonnicy, ale jako diakoni, a później jako prezbiterzy. Obrzędowi temu przewodniczył Ojciec Prowincjał Wiesław Pyzio, który również skierował do nas słowo. Dziękował w nim za decyzje naszych braci oraz wyrażał nadzieję, że w przyszłości będą oni dobrze wypełniać zadania wynikające z tych posług. Ponadto życzył, aby w przyszłości nie zrażali się kryzysami i trudnościami, ale w mocy Ducha Świętego pokonywali je.

Na obrzęd składały się takie elementy: wywołanie imiennie każdego z kandydatów, wyrażenie swojej obecności przez wyjście przed ołtarz i powiedzenie „Jestem” oraz pozytywna odpowiedź na pytania, które zadawał Ojciec Prowincjał.

Warto wspomnieć, że był to pierwszy taki obrzęd w naszym seminarium, gdyż wcześniej takowego nie było.