II dzień skupienia

Wczoraj, tj. w piątek 22.11.br., odbył się II dzień skupienia w tym roku akademickim. Poprowadził go ojciec Kazimierz Malinowski OFM Conv, sekretarz Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Przez swe konferencje i homilie pragnął przygotować nas do rozpoczynającego niedługo się Roku Życia Konsekrowanego. Przypomniał nam, co papież Franciszek mówi do nas, że pokłada w zakonach nadzieje na odnowę świata. Ale żeby ta odnowa się rozpoczęła, musimy najpierw zacząć od siebie. Papież daje nam Rok Życia Konsekrowanego, abyśmy mogli pochylić się nad swoim powołaniem, abyśmy mogli wrócić do początków naszego powołania. Mamy nieustannie wybierać Chrystusa, brać krzyż i stawać się jak On.

Wczoraj było też wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Ona jest dla nas przykładem kontemplacji. Wszystkie wielkie rzeczy, które działy się w Jej życiu, działy się w świecie kontemplacji. Wszystkie słowa powiedziane Jej przez Boga, zachowywała w swoim sercu. Mamy być wewnętrznie wyciszeni i tak jak Matka Boża zanurzeni w Bogu.

Ojcu rekolekcjoniście bardzo dziękujemy za ten czas dnia skupienia. Życzymy mu dużo łask od Boga i błogosławieństwa.