Zespół w Kaliszu

13 stycznia bracia z zespołu „Pokój i Dobro” odwiedzili parafię w Kaliszu, gdzie animowali muzycznie sześć Mszy świętych.

Razem z braćmi z zespołu do Kalisza pojechał magister kleryków, o. Piotr Żurkiewicz, które na każdej Eucharystii wygłosił słowo Boże.

Natomiast po Mszy świętej o godz. 12:00 bracia zagrali godzinny koncert, podczas którego zaśpiewali kolędy, ale także utwory własnego autorstwa. Były to takie piosenki, jak „Pogodynka”, „Pierwszy śnieg” czy „Pięćdziesiątka”. Na pewno jeszcze nie wzbudzają one skojarzeń, ale bracia mają nadzieję, że kiedyś na ich dźwięk będą budzić miłe skojarzenia. Sięgnęli także po dwa utwory, które znamy z płyt poprzedników, czyli „Miriam” i „Uczyń mnie gałązką”. Bardzo ciepło zostali  przyjęci przez wspólnotę kaliską na czele z gwardianem o. Markiem Mioduszewskim, który zaprosił nas i pozwolił przy okazji naszej obecności rozprowadzać czasopismo „Nasze Życie”.

Ponawiamy zaproszenie do uczestniczenie we Mszach świętych w naszej franciszkańskiej parafii w Radziejowie, gdzie zespół będzie animował wszystkie Eucharystie oraz rozprowadzać seminaryjne czasopismo „Nasze Życie”.

A oto jeszcze garść zdjęć z Kalisza: