Wenanty na ołtarze

We wspólnocie seminaryjnej modlimy się dzisiaj o dar beatyfikacji Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca. W tym roku przypadła 95. rocznica jego śmierci w opinii świętości.

W planie dnia mieliśmy więc dzisiaj poranną Eucharystię w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył o. Paulin Sotowski. Wspomniał w swojej homilii – przywołując myśli św. Jana Pawła II – że święci rodzą się w środowisku ludzi świętych. Tak było np. w rodzinie św. Kingi, gdzie zarówno rodzeństwo, jak i jej przodkowie byli włączeni do grona świętych Kościoła. Kaznodzieja mówił także o tym, że święci są ponadczasowi, ich przykład można odświeżać w każdej epoce. Pojawiają się także nowe przykłady do naśladowania, wśród nich o. Wenanty. Nie wiemy jednak, kiedy nasz Zakon otrzyma łaskę jego beatyfikacji. O to warto się modlić.

Na modlitwach południowych zanieśliśmy okolicznościową modlitwę o beatyfikację, a pozostaje jeszcze modlitwa różańcowa o godz. 20:30 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w oparciu o teksty Sługi Bożego.

Staramy się od kilku lat modlić o wyniesienie na ołtarze nowej postaci, przyjaciela św. Maksymiliana, który wyprzedził sławą świętości swojego współbrata. Zainteresowanych odsyłamy do artykułu, który napisał nasz współbrat w marcowym numerze „Rycerza Niepokalanej” na stronie 20 tutaj

Zachęcamy również do modlitwy za przyczyną ojca Wenantego, polecając różne potrzeby. Do jego beatyfikacji brakuje właśnie cudu wyproszonego u Boga za wstawiennictwem Wenantego. Poniżej modlitwa o beatyfikację:

Boże w Trójcy Jedyny, bądź uwielbiony za wszelkie dobra,
którymi napełniłeś sługę Twego Wenantego;
on przez życie według rad ewangelicznych
i gorliwą posługę kapłańską w Kościele stał się przykładem dla Twoich wiernych.
Wynieś, Panie, tego sługę Twego na ołtarze, abyśmy lepiej mogli Tobie służyć,
nam zaś udziel łask, o którą pokornie prosimy za jego wstawiennictwem.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.