Spotkanie międzyseminaryjne

      13 maja to dzień kilku ważnych rocznic: pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie (1917 r.), zamachu na Ojca Św. Jana Pawła II (1981 r.). Zaś w tym roku, w naszym seminarium był to dzień spotkania. Przybyli do nas klerycy Wyższego Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Łodzi wraz z księżmi wychowawcami.       Początek miał miejsce w naszej seminaryjnej kaplicy. O godz. 16.30 przybyłych przywitał o. rektor Piotr Matuszak. Na początku zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy. Rozpoczęła ją litania loretańska, po niej słowo skierował do nas o. prof. Benigny L. Dyczewski. W nawiązaniu do rocznicy objawień w Fatimie zwrócił naszą uwagę na zastanawiający fakt, iż Matka Boża, zawsze przedstawiana z Dzieciątkiem Jezus, w Fatimie ukazała się sama – bez Chrystusa. Podobnie było w Lourdes.

Z pewnością każdy będzie miał swoją odpowiedź na wyjaśnienie tego faktu. (…) Ale być może stało się tak dlatego, iż Bóg współczesnemu człowiekowi chciał przedstawić wzór doskonałego człowieka, mówiąc mu – oto ideał, żyj tak jak Ona.

Ojciec Benigny wspomniał także postać św. Maksymiliana, wskazując na jego zachwyt postacią Niepokalanej. Po słowie o. Dyczewskiego miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Oprawę muzyczną przygotowali bracia z naszego zespołu „Pokój i Dobro”. Całości nabożeństwa przewodniczył o. Mirosław Adaszkiewicz.

       Z kaplicy przeszliśmy do seminaryjnego ogrodu na grilla, a także na widowisko sportowe. Na naszym boisku został rozegrany mecz pomiędzy Seminariami, zakończony zwycięstwem naszej ekipy 7:1. Seminarium łódzkiemu dziękujemy za wizytę i Do zobaczenia jesienią.