Na cześć i chwałę Najświętszej Trójcy…

…nasz brat, Łukasz Jankowski, oddał wczoraj całe swoje życie, aby pod działaniem Ducha Świętego, za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy Maryi, świętego Ojca naszego Franciszka i wszystkich Świętych oraz z pomocą braci poświęcić się służbie Bogu i Kościołowi.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszej seminaryjnej kaplicy brat Łukasz z kursu V złożył na ręce prowincjała warszawskiego, o. Wiesława Pyzio, profesję wieczystą. Został tym samym na zawsze włączony do wspólnoty Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w prowincji Matki Bożej Niepokalanej. W homilii o. Prowincjał podkreślał, że konsekracja zakonna, będąca dopełnieniem konsekracji chrzcielnej, przeznacza każdego zakonnika i zakonnicę do oddania się całkowicie i jedynie Bogu oraz służbie dla Niego. Zwrócił uwagę, abyśmy wszyscy pamiętali o tym na co dzień.
Bratu Łukaszowi życzymy błogosławieństwa Bożego i darów Łaski, aby mógł wypełnić i zachowywać złożone śluby oraz opieki Niepokalanej, która jest szczególną patronką Naszego Zakonu i Matką nas wszystkich!

Oprócz foto-relacji już niedługo pojawi się także krótki film z tej uroczystości.