Zero do trzech…

… takim wynikiem zakończył się mecz naszej seminaryjnej drużyny siatkarskiej z drużyną warmińskiego seminarium „Hosianum” z Olsztyna.

W piątek wieczorem 12 kwietnia nasi goście dojechali do naszego seminarium. Dzisiaj dzień rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. Hubert Tryk , prefekt olsztyńskiego WSD. W swojej homilii mówił m. in. o tym, że Pan Jezus chce pomóc nam w pokonywaniu lęków, które nie raz niepotrzebnie urastają w nas do niebywałych przeszkód. Uczniowie Pana Jezusa, słysząc słowa: „Nie bójcie się!”, uspokoili się i nabrali odwagi.

Po Eucharystii pokrzepiliśmy ciała i udaliśmy się na halę.

Sala gimnastyczna, na której co poniedziałek mamy wychowanie fizyczne, zamieniła się w arenę zmagań w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Seminariów Duchownych w Siatkówce. Sędziował Pan Dariusz Mędrzycki, nasz nauczyciel WF-u. Drużyna z Olsztyna pewnie wygrała z nami, tym samym zostając liderem naszej grupy (w której była jeszcze drużyna WSD z Płocka). Zagrają więc dalej w rozgrywkach finałowych. Południowym brewiarzem, obiadem i poobiednią kawą zakończyli oni pobyt u nas. Dostrzegamy, że oprócz zmagań sportowych ważne jest to, żebyśmy jako przyszli duchowni poznawali się nawzajem, wymieniali doświadczeniami i wzajemnie się za siebie modlili. Pomocą niewątpliwie są takie wydarzenia. Naszym gościom z Olsztyna dziękujemy za wspólnie spędzony świat i dane nam świadectwo.