Franciszkańskie Dni Skupienia – memoria

W ubiegły weekend braliśmy udział w Dniach Skupienia w Lasku. Zapraszaliśmy na nie jakiś czas temu. Jak zwykle pojechaliśmy z nadzieją na spotkanie ludzi zaangażowanych w swoją relację z Bogiem, by zaczerpnąć od nich niezłomnego ducha wiary realizowanej w świecie. Pojechaliśmy, by spotkać ludzi szukających „kogoś”, kto woła „skądś” i razem z nimi znowu odnaleźć Tego, który zawsze jest przy nas. Nie zawiedliśmy się.

Styczniowe Dni Skupienia minęły pod znakiem Jedności. Odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości integracji przede wszystkim wewnętrznej, osobistej, która jest podstawą wszelkiej jedności międzyludzkiej szukaliśmy w Eucharystii i modlitwie brewiarzowej oraz prywatnej, w całej masie kolęd przy betlejemskim żłóbku, we wspólnym przebywaniu, rozmawianiu, a nawet tańczeniu. Jak cenne są spotkania w grupach, podczas których dzielimy się tym co Wcielone Słowo szepcze w naszych sercach nie dowie się nikt, kto nigdy tego sam nie doświadczy.

Z całą odpowiedzialnością polecamy Dni Skupienia i zapraszamy do Lasku, by wsłuchać się w to Słowo. Następne już 26 lutego.