Styczniowy dzień skupienia

Między sesyjnymi egzaminami mieliśmy okazję do chwili wytchnienia i naładowania duchowych akumulatorów podczas comiesięcznego dnia skupienia.

Tym razem poprowadził go o. dr hab. Paweł Warchoł, nasz współbrat i wykładowca na co dzień mieszkający w Warszawie. Słowem-kluczem konferencji było źródło. Ojciec wskazywał na Chrystusa, który jest głównym źródłem, do którego mamy dążyć. Prowadzą do niego jednak różne drogi, którymi prowadzi nas przede wszystkim Maryja Niepokalana, a także inni święci, z których życia powinniśmy brać wzór. O. Paweł przypomniał także, że dojść do tego źródła możemy jedynie mając czyste serce, myśli i intencje. Przeszkodą na tej drodze jest natomiast grzech, z którym musimy codziennie walczyć, szczególnie przez częste korzystanie z sakramentów. 

Rekolekcjoniście dziękujemy za cenne myśli i wskazówki oraz życzymy pełni błogosławieństwa Bożego, aby coraz bliżej zbliżał się do wspominanego źródła.

Przed nami drugi tydzień sesji, bracia tym razem zmierzą się z Historią Kościoła, teologią fundamentalną oraz Starym i Nowym Testamentem. W dalszym ciągu prosimy o Waszą modlitwę w naszej intencji w tym intensywnym czasie zaliczeń!