Coraz bliżej finału

Nasi piłkarze zwycięsko wyszli z pierwszego ćwierćfinałowego meczu Mistrzostw Polski, wygrywając u siebie mecz z klerykami z Łomży. Rozgrywane, na jednym z łódzkich stadionów, spotkanie, odbyło się w minioną środę w ramach Mistrzostw Polski kleryków w piłkę nożną.

Poza sprzyjającą pogodą bracia byli gorąco dopingowani przez wiernych kibiców. Z inicjatywy duszpasterstw Domu Dziecka i DPSu „Spadkowa” ich wychowankowie pojawili się na meczu i z całych sił wspierali grających zawodników. Nie zabrakło też stosownej oprawy – transparentu i rac, odpalonych w trakcie przerwy.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo pomyślnie. Bracia od razu przejęli inicjatywę i szybko strzelili pierwszą bramkę. Później tempo gry spadło, ale do przerwy udało się zdobyć jeszcze dwa gole. Niestety w ostatniej akcji pierwszej połowy stracili bramkę trafioną główką po rzucie rożnym.

Do drugiej części meczu bracia podeszli jednak z optymizmem, licząc na podwyższenie wyniku. Przeciwnicy nie zamierzali się poddać, a po zagraniu ręką w polu karnym przez naszego gracza, pewnie zdobyli bramkę kontaktową. Nie długo czekaliśmy z odpowiedzią. Nowy zawodnik z ławki rezerwowych strzelił gola już przy pierwszym kontakcie z piłką. Później mieliśmy jeszcze okazję zwiększyć przewagę, bo po uderzeniu z rzutu wolnego piłka wpadła do bramki, ale wróciła na boisko i sędzia nie zauważył, że przekroczyła linię bramkową.

Klerycy z Łomży w dalszym ciągu nie dawali za wygraną i po zaciętej końcówce spotkanie zakończyło się ostatecznie 4:3 dla nas.

Rewanż już za 2 tygodnie w Łomży, gdzie bracia mają nadzieję przypieczętować swój awans do rundy finałowej rozgrywek.